Menü

Elektronik Sigara Gerçekleri

Yorumları oku (135)

Elektronik Sigara Gerçekleri


Elektronik sigara ülkemizde çok fazla bilinen bir cihaz olmaması nedeniyle, bazı kimseler tarafından yalan ve sahtekarlık üzerine kurulu bir satış politikasıyla piyasaya sunulmaktadır. Bu yalanlara ve şehir efsanelerine inanan müşteriler ise boşa para harcayarak mağdur duruma düştükleri gibi sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar.Tabiri caiz ise yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktadırlar.Şimdi elektronik sigara halkında doğru bilinen YALANLARI inceleyelim !

Elektronik Sigara Gerçekleri - Orjinal Likit Dolum Sıvısı

Orijinal Likit & Sahte Likitler !


Piyasada Orijinal Dekang, Liqua vb. adı altında, plastik veya cam kutularda içeriğindeki maddelerin ne olduğu belli olmayan pek çok likit satılmaktadır. Bu maddeler sigara hazzı vermediği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır.

Türkiye'de üretilen likitlere itibar etmeyiniz. 
Satın almak istediğiniz likitleri, üretici firmanın web sitesinden kontrol etmelisiniz. Şişe veya kutu görsellerini, orjinal sitesinde bulunan mg değerlerini ile satın almakta olduğunuz ürünün mg değerlerini kontrol etmeniz gerekmetedir.
Eğer satın almış olduğunuz likit sahte ise kullanmayın ve aldığınız firma ile iletişime geçerek iade edin. Sahte likit aldığınız firmaları şikayetvar vb sitelere ihbar ederek, bir başka elektronik sigara kullanıcısının zarar görmesini engellemiş olursunuz.


EVYAP LİKİTLERE DİKKAT !
Evde yapılan içeriğinde nelerin kullanıldığı  likitlere dikkat ediniz, sırf güzel kokusu güzel tadı nedeniyle sağlığınızı riske atmayınız. Litresi 10 tl olan gliserin mi , yoksa litresi150 tl olan gliserin mi içerisinde kullanılıyor bunlar çok önemli ayrıntılardır. Aroma olarak gıda sektöründe bile kullanılamayan derece kalitesiz aromalar mı kullanılıyor yoksa Avrupa Gıda Enstitulerince onaylı aromalar mı kullanılıyor lütfen dikkat ! Dostlarınız ve güvendiğiniz kişiler dışında bilmediğiniz markaları ve evyap likitleri tercih etmeyiniz.!

Elektronik sigara hakkında şikayetler

Şikayet Var "Elektronik Sigara"


Elektronik sigara evet bu buhar üreterek sizi sigara alışkanlığından kurtaran ve sağlık sorunlarına neden olan pek çok hastalığı önleyen cihaz ! Ülkemizde bazı siteler tarafından internet alışverişi bu ürün üzerinden su istimal edilmektedir. Lütfen ama lütfen, alışveriş yapmadan önce sikayetvar.com gibi sorun çözüm sitelerinde, alışveriş yaptığınız sitenin adını yazarak arama yaptırınız. Çok  fazla sorun bulunan sitelerden uzak durunuz alışveriş yapmayınız!

Kullanıcıların ne gibi sorunlar ile karşılaştıklarını okuyunuz. Mutlaka hakkında şikayet olmayan sitelerden alışveriş yapmaya özen gösteriniz.! Sonra kutu içerisinden çıkan hıyar ile uğraşmayın, paranızın peşine düşmeyin ! Ayrıca telefon veya e-mail ile ulaşamadığınız satıcıdan da alışveriş yapmayınız.

Elektronik Sigara Distribütörü

"Elektronik Sigara Distribütörü – Bayi'' Yalanı !


Ülkemizde satışı henüz yasal olarak kabul edilmemiş, özel izne tabi olan bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi ünvanlar adı altında satışının yapılabilmesi mümkün değildir.

Takdir edeceğiniz gibi resmi olarak ithal edilemeyen bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi pazarlama ve satış yapan şirketleri olamaz. Bu gibi şirketlerin tamamı hayal ürünüdür. !
Elektronik Sigara 2 yil garanti yalanı

" 2 Yıl Garanti " Yalanı !


Eminim ilk duyduğunuzda kulağınıza çok hoş geliyordur. Bu gibi vaatlerde bulunan ve stoklarında sadece üç –beş adet ürün bulunan satıcılara ürünü satın aldıktan sonra ikinci kez ulaşamayacaksınız.
Bildiğiniz gibi resmi olarak ithalatı olmayan bir ürünün garantisi de yoktur. Bu garantiyi veren satıcıya ürünü satın aldıktan sonra bir daha ulaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.
Elektronik Sigara marka yalanları


Elektronik Sigara ''Marka'' Yalanları !


Piyasadaki bazı pazarlama dehaları, sattıkları ürünlerin Almanya, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde üretildiğini öne sürüp insanları kandırmaktadır.
Unutulmamalıdır ki bu ülkelerde ne elektronik sigara fabrikası vardır, nede üretim yapılmaktadır. Elektronik sigara imalatının tamamı Çin’ de yapılmaktadır. Avrupa kuruluşlu olan bazı firmalarda ürünlerini Çin’ den temin etmektedirler. Kaliteli bir kaç marka adı verecek olursak Joyetech, Innokin , Aspire, Eliaf, eCig eu gibi…


Devamlılık İlkesi


Sürekli isim değiştiren ve mantar gibi türeyen, kopya içeriğe sahip ve web site tasarımı açısından size güven vermeyen sitelerden alışveriş yapmayınız. Bu siteler büyük ihtimal ile dolandırıcılık için kurulmuş web siteleridir.
Ürün temininde uzun zamandır var olan web sitelerini tercih ediniz.

Bu içerik 20.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 39789 kez okundu.

Yorumlar (135)

 • Hafif sigara kullanıyorum hangisini önerirsiniz.

 • CEVAP

  Hafif sigara ortalama 0.3mg nikotin seviyesi sizin için uygun olabilir. Liqua 3mg öneririm. İçtiğiniz sigara kullandığınız cihaz gibi bilgileri bizimle paylaşırsanız daha sağlıklı likit tavsiyesinde bulunuruz.

 • Just s cihaza nekadar güvene bilirim son zamanlarda e sigaraların patlaması tedirgin ediyor hava kanalı olmasına dikkat edin diyorlar

 • CEVAP

  Merhaba, bu tür cihazlarda patlama olması imkansız diyebiliriz. Cihaza herhangi bir sıvı girmemesine ve cebinizde basılı kalmamasına dikkat etmeniz yeterlidir. 

 • Selam ben e-sigara kullanmayı düşünüyorum direk içe çekilen nargile tipi istemiyorum sigara içimi için hangi model yada aparat gerekiyo acaba teşekkürler..

 • CEVAP

  Merhaba, sigara içim için ohm değerinin 0.60tan yüksek olması gerekmektedir. 0.5 ve daha aşağısındaki coiller sigara içimi içindir. 0.75, 1.00, 1.50, 1.60 vs. coiller ise sigara içimi içindir. 
  Bu cihazı (Ego AIO) başlangıç seviyesi olarak tavsiye edebilirim. içerisinden çıkan coiller de 0.6ohm'dur. Eğer hafif gelirse içindeki coil denen küçük parçayı değiştirmeniz yeterli olacaktır. 

 • Merhabalar;

  eleaf istick pico melo ııı mini aldım. Sorum şu; kişiden kişiye değiştiğini biliyorum ancak; nargile içimi ve sigara içimi ayarlarında sizce en uygun voltaj hangisidir?? ? Ayarlama ekranında hangi ayarlar görünmelidir? Kişiden kişiye değişir biliyorum ancak yine de genel geçer ortalama bir ayar vardır diye düşünüyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • CEVAP

  Merhaba;

  Wattage modunda kullanmanızı tavsiye edebilirim. Kişiye göre değil, kullandığınız coile ve likite göre değişir. Cihazınız için 0.18ohm, 0.3ohm, 0.5ohm coiller ciğer çekimidir. melo 3 mini için ciğer çekimi olarak 0.75ohm coil bulunmaktadır. Ohm değeri düştükçe watt ve buhar yükselir. tahmini olarak

  0.18ohm 60 - 70w

  0.30ohm 45 - 60w

  0.5ohm 40 - 50w
  arasında daha iyi performans verir.  

  Bunları sürekli aklınızda tutmak zor olabilir o yüzden Watt moduna getirdiğinizde ekranda V simgesi ile Volt gözükür. Volt, watt modunu değiştirdikçe artar ya da azalır. Volt, tüm coillerde 4.00 - 4.50 arasında ideal olacaktır.

 • İstick pico kullanıyorum elimden düşürdüm geçen ekranda no atomizer yazıyor ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz?

 • CEVAP

  Merhaba;

  Elinizde farklı bir atomizer varsa onunla deneyebilirsiniz cihazdan mı yoksa atomizerden mi kaynaklı olduğunu. Eğer sorun cihazdan dolayıysa bunun birçok sebebi olabilir içerisindeki bağlantı kablolarının kopmuş olması, 510 pininin hasar görmesi ya da devre arızası gibi. 

 • Size ulaşmaya çalışıyorum ama telefona cevap verilmiyor. I stick basic 8-25 w 0. 75 atomizer almak istiyorum nasıl ulaşacağız?

 • CEVAP

  Merhaba, yoğunluk yüzünden ulaşamamış olabilirsiniz. Mesai saatlerinde arayabilirsiniz, site üzerinden sipariş verebilirsiniz veya whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Joyatech ego one v2 nin atomizer tank'ı kırıldı. Bu tank yerine hangi tank monte edilebilir?

 • CEVAP

  Tankların hepsi uyumludur, batarya gücünüzün verimli calıştıracagı bir model tercih ediniz.

 • Merhaba ben 1. 5 sene once sigarayı bırakıp geneli nargile içen keyf yapan biriyim ve saglıgımdan dolayı bu alıskanlıgımdan vazgecmek istiyorum 0. 3 yada nikotinsiz kullanabilecegim keyf yapabilecegim urun olarak ne tavsiye edersiniz teşekkürlerimi sunarım..

 • CEVAP

  Merhaba, ağız tadınıza göre nargileye yakın olarak meyveli bir tat kullanabilirsiniz. her ürünün sağ tarafında MG seçenekleri mevcuttur onlardan istediğiniz değeri seçebilirsiniz. 

 • En iyi ve kullanimi en kolay marka hangisidir

 • CEVAP

  Joyetech - eleaf vb tüm modellerimiz kalitelidir. Telefon ile iletişime geçerseniz daha faydalı yardımcı oluruz.

 • Merhab oncelıkle kolay gelsın. 31 yasındayım 12 yıldır sıgaraya bagımlıyım gunluk 1 paketı gecmekte artık sıgaranın saglıgımı etkıledıgını dusunuyorum bır arkadasımda aynı benım gıbıydı ve sızden almıs oldugu elektronık sıgara ıle sıgarayı bıraktı. Ben hıc bır urun kullanmadım elektronık sıgara olarak murattı rosso ıcıyorum.. . Nasıl bır yol cızmemız gerekıyor.. .. Saygılarımla tesekkur ederım.

 • CEVAP

  Merhaba Selçuk bey, tavsiyem mod elektronik sigara ürünlerden yana, şarjı ve likiti çabuk bitmeyecek. Önemli olan konu likit, içtiğiniz sigaranın nikotin seviyesine en yakın seviye ile başlamanızı ve zamanla bunu 0mg seviyesine kadar düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Başlanğıç için Natura Joyetech LiQua gibi markaları tavsiye ederim.

Yorum Yap

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.