Menü

Elektronik Sigara Gerçekleri

Yorumları oku (111)

Elektronik Sigara Gerçekleri


Elektronik sigara ülkemizde çok fazla bilinen bir cihaz olmaması nedeniyle, bazı kimseler tarafından yalan ve sahtekarlık üzerine kurulu bir satış politikasıyla piyasaya sunulmaktadır. Bu yalanlara ve şehir efsanelerine inanan müşteriler ise boşa para harcayarak mağdur duruma düştükleri gibi sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar.Tabiri caiz ise yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktadırlar.Şimdi elektronik sigara halkında doğru bilinen YALANLARI inceleyelim !

Elektronik Sigara Gerçekleri - Orjinal Likit Dolum Sıvısı

Orijinal Likit & Sahte Likitler !


Piyasada Orijinal Dekang, Liqua vb. adı altında, plastik veya cam kutularda içeriğindeki maddelerin ne olduğu belli olmayan pek çok likit satılmaktadır. Bu maddeler sigara hazzı vermediği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır.

Türkiye'de üretilen likitlere itibar etmeyiniz. 
Satın almak istediğiniz likitleri, üretici firmanın web sitesinden kontrol etmelisiniz. Şişe veya kutu görsellerini, orjinal sitesinde bulunan mg değerlerini ile satın almakta olduğunuz ürünün mg değerlerini kontrol etmeniz gerekmetedir.
Eğer satın almış olduğunuz likit sahte ise kullanmayın ve aldığınız firma ile iletişime geçerek iade edin. Sahte likit aldığınız firmaları şikayetvar vb sitelere ihbar ederek, bir başka elektronik sigara kullanıcısının zarar görmesini engellemiş olursunuz.


EVYAP LİKİTLERE DİKKAT !
Evde yapılan içeriğinde nelerin kullanıldığı  likitlere dikkat ediniz, sırf güzel kokusu güzel tadı nedeniyle sağlığınızı riske atmayınız. Litresi 10 tl olan gliserin mi , yoksa litresi150 tl olan gliserin mi içerisinde kullanılıyor bunlar çok önemli ayrıntılardır. Aroma olarak gıda sektöründe bile kullanılamayan derece kalitesiz aromalar mı kullanılıyor yoksa Avrupa Gıda Enstitulerince onaylı aromalar mı kullanılıyor lütfen dikkat ! Dostlarınız ve güvendiğiniz kişiler dışında bilmediğiniz markaları ve evyap likitleri tercih etmeyiniz.!

Elektronik sigara hakkında şikayetler

Şikayet Var "Elektronik Sigara"


Elektronik sigara evet bu buhar üreterek sizi sigara alışkanlığından kurtaran ve sağlık sorunlarına neden olan pek çok hastalığı önleyen cihaz ! Ülkemizde bazı siteler tarafından internet alışverişi bu ürün üzerinden su istimal edilmektedir. Lütfen ama lütfen, alışveriş yapmadan önce sikayetvar.com gibi sorun çözüm sitelerinde, alışveriş yaptığınız sitenin adını yazarak arama yaptırınız. Çok  fazla sorun bulunan sitelerden uzak durunuz alışveriş yapmayınız!

Kullanıcıların ne gibi sorunlar ile karşılaştıklarını okuyunuz. Mutlaka hakkında şikayet olmayan sitelerden alışveriş yapmaya özen gösteriniz.! Sonra kutu içerisinden çıkan hıyar ile uğraşmayın, paranızın peşine düşmeyin ! Ayrıca telefon veya e-mail ile ulaşamadığınız satıcıdan da alışveriş yapmayınız.

Elektronik Sigara Distribütörü

"Elektronik Sigara Distribütörü – Bayi'' Yalanı !


Ülkemizde satışı henüz yasal olarak kabul edilmemiş, özel izne tabi olan bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi ünvanlar adı altında satışının yapılabilmesi mümkün değildir.

Takdir edeceğiniz gibi resmi olarak ithal edilemeyen bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi pazarlama ve satış yapan şirketleri olamaz. Bu gibi şirketlerin tamamı hayal ürünüdür. !
Elektronik Sigara 2 yil garanti yalanı

" 2 Yıl Garanti " Yalanı !


Eminim ilk duyduğunuzda kulağınıza çok hoş geliyordur. Bu gibi vaatlerde bulunan ve stoklarında sadece üç –beş adet ürün bulunan satıcılara ürünü satın aldıktan sonra ikinci kez ulaşamayacaksınız.
Bildiğiniz gibi resmi olarak ithalatı olmayan bir ürünün garantisi de yoktur. Bu garantiyi veren satıcıya ürünü satın aldıktan sonra bir daha ulaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.
Elektronik Sigara marka yalanları


Elektronik Sigara ''Marka'' Yalanları !


Piyasadaki bazı pazarlama dehaları, sattıkları ürünlerin Almanya, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde üretildiğini öne sürüp insanları kandırmaktadır.
Unutulmamalıdır ki bu ülkelerde ne elektronik sigara fabrikası vardır, nede üretim yapılmaktadır. Elektronik sigara imalatının tamamı Çin’ de yapılmaktadır. Avrupa kuruluşlu olan bazı firmalarda ürünlerini Çin’ den temin etmektedirler. Kaliteli bir kaç marka adı verecek olursak Joyetech, Innokin , Aspire, Eliaf, eCig eu gibi…


Devamlılık İlkesi


Sürekli isim değiştiren ve mantar gibi türeyen, kopya içeriğe sahip ve web site tasarımı açısından size güven vermeyen sitelerden alışveriş yapmayınız. Bu siteler büyük ihtimal ile dolandırıcılık için kurulmuş web siteleridir.
Ürün temininde uzun zamandır var olan web sitelerini tercih ediniz.

Bu içerik 20.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 34580 kez okundu.

Yorumlar (111)

 • N** G**05.12.2016

  Yorum onay bekliyor..

 • Aspire pockex siparis verdim. Pek arastirmadim ama bu modelin atomizerini tellerini ve pamugunu kendim degistirebilir miyim.

 • CEVAP

  Malesef rba sistemi yoktur. Kullan at hazır coillerden almanız gerekiyor.

 • Bütün likitlerimi e sigara vip ten aliyorum. Hiç sorun yaşamadım. Bir günde geliyo orjinal kutusunda. E sigara vip e teşekkürler. Rafet doğan 68 aksaray

 • Hiçbir site de bulamadığımız bir starter kit sipariş verdik dün, içinden doğru ürünün çıkmayacağını dahi düşünüyorduk, kargo 1 gün sonra elimize ulaştı, hızlı ve doğru teşekkürler sigaravip ailesi, emeğinize sağlık.

 • CEVAP

  Rica ederiz. İyi günlerde kullanın.

  Not: Siparişleri ile ilgili sıkıntı yaşayan tüm kullanıcıların, başka kişilerinde zarar görmesini engellemek ve bu sahtekarlığa dur demek için lütfen Şikayetvar vb sorun çözüm sitelerine veya formlara durumu bildirmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

 • Seramik coiller ile alakalı kısmen de olsa bilgi vermek için üye oldum öncelikle malzeme bilimi ve mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim daha çok seramiklerin fiziksel özellikleri üzerinden konuşabilirim seramikler çok yüksek sıcaklıklara kadar dayanıklıdır ısı yönünden yalıtkanlardır katkılara göre ergime sıcaklıkları düşebilir ancak bahsettiğimiz degerler 1500-2000 dereceden 800-900 dereceye kadar düşebilir ki elektronik sigaranın coile verdiği enerjiyle bu degerlere ulasılamaz. Aynı zamanda seramikler sırlama işleminden geçer ki bu da seramik kırılmadığı sürece seramiğin toz hali ile karşılaşamayız anlamına gelir,sırlanmış seramiği toz halinde soluyamayız, diğer malzemelere göre coil ömrü uzun olur çünkü dayanıklıdır çok sert ve kırılgandırlar. İlk olarak e sigara deneyimimi seramik coil ile yapacağım seramikleri çok genel olarak tanıttım coil üretimi ve biyolojik açıdan bir bilgiye sahip degilim. Coil ile ilgili de fikrimiz olması için laboratuvarda bi kaç inceleme yapacağız.

 • CEVAP

  Çok teşekkür ederiz verdiğiniz bilgilerden için.

 • Seramik coiller sağlığa zararlımıdır?

 • CEVAP

  Merhaba, seramik coiller tamamen zararsız diyemeyiz, seramik tozu zararlı birşey fakat ortalama 20yıl aralıksız kullanırsanız belki zararını görürsünüz. Seramik fabrikalarında çalışan insanlar yoğun şekilde seramik tozuna maruz kalıyor ve uzun yıllar sonucunda bu hastalık ortaya çıkabiliyor. Sokakta gezdiğinizde cigerlerinize aldığınız toz daha zararlı. Sonuç olarak kullanmanızda bi sakınca yoktur.

 • Box modlardan açıkçası gına geldi. Elinde sonunda elektronik aksam arıza yapabiliyor. Gerçi ijust 2 1 senedir kullanıyorum ve pilindeki çipler arada kendi kendine çalışmaya başladı neyse.. . Mekanik modlara geçeceğim en temizi. Bu siteyide yeni keşfettim ve mekanik mod arıyorum aynı zamanda yanımda e-likit taşımamak için tank tipi atomizer almak istiyorum??

 • CEVAP

  Mod Setler linkine tıklarak tüm mod cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.

 • Yeni başlayacagım hangi elektronik sigarayı önerirsiniz dumanın çok çıkmasını istiyorum ve nasıl başlmam lazım fiyatı uygun olursa iyi olur

 • CEVAP

  Bütçeniz doğrultuunda bi seçi yapabilirsiniz ayrıca telefondan yardımalabilirsiniz.

 • Eleaf pico 3 sigara icimi kullaniliyor mu. Kullaniliyorsa
  sigara icimi icin hangi marka coil alinmalı ,ohmsi kac olmali
  simdiden tsk edrm.

 • CEVAP

  Merhaba, 0.5ohm ve üzeri eleaf ec coil kullanmanız gerekmektedir.

 • Hocam merhaba elimde i just s modeli var ve çok memnunum. Bana aroması tütün olan bir likit lazim. Nikotin 6 yada 9 mg olan ama aroma olmayan.. Orijinal urun istiyorum. Fiyat ve mg değerini onerirseniz hemen alacagim. Çok tesekkur ederim

 • CEVAP

  Merhaba, Tütün olarak 3 tane öneri alttadır, linke tıklayarak mg ve fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

  1- Maxboro
  2- Usamix
  3- Camel

Yorum Yap

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.